بلاگ

غذای گربه چه چیزهایی است؟ ((مارک معتبر))

غذای گربه چیست

غذای گربه چیست؟

چطور بفهمیمی که غذای که به گربه دوست داشتین خود میدهیم، صحیح است یا نه؟ شما به عنوان فردی که مسولیت این پشمالو رو به عهده گرفته اید باید اطلاعات درستی از غذای گربه داشته باشید تا بتوانید در سلامت و شادابی اون نقش مهمی را ایفا کنید. در این مقاله همه چیز در مورد اینکه غذای آنها تر باشد یا خشک، تشویقی باشد یا پوچ صحبت میکنیم. همچنین بهتون بهترین برند های غذای گربه که مفید و در عین حال لذیذ و سالم باشد، را معرفی میکنیم. اما از همین ابتدا اینو بگم که غذای گربه مناسب و متعادل، غذایی است كه تمامی احتياجات غذايی شامل: پروتیين، چربي، كربوهيدارت، ويتامين‌ها و مواد معدنی را برای گربه تامين كند.

گربه های گوشتخوار هستند؟

باید بدانید گربه ها گوشتخوار بوده و برای سالم زندگی کردن نیازمند پروتئین حیوانی به مقدار مناسب با توجه به سن و سالشان هستند. هیچ وقت به این فکر نکنید به جای غذای گوشتی فقط به اون غذای سبزیجاتی بدین. چون بدون شک با این کار ، توی چشمهایتان خیر میشود و برای این حرکت که به او فقط سبزیجات داده اید متاسف میشود. اگه میخواهید خیالتان راحت باشد بابت تغذیه درست گربه خود، ما پیشنهاد میکنیم از غذاهای تجاری معتبر مانند هپی کت و ویستون که دوتا از بهترین برند های غذای پت در دنیا هستند، استفاده کنید.  در تهیه این غذاها از گوشت – مرغ وماهی که تمامی پروتئین مورد نیاز بدن گربه را تامین میکنند، استفاده شده است. همچنین در آنها علاوه بر پروتئین، چربي، كربوهيدارت، ويتامين‌ها و مواد معدنی نیز موجود بوده.

لیست کلی غذای مورد علاقه گربه‌ها

درسته گفتیم گربه گوشتخواره اما میتوانید هراز گاهی در کنار تغذیه ی گوشتیش ، از سبزیجات خاصی که در ادامه به شما معرفی میکنیم، نیز استفاده کنند. اما هرگز به عنوان میان وعده اصلی به جای گوشت از سبزی استفاده نکنید. شما میتوانید تغذیه گیاهی گربه را به عنوان یک میان وعده در نظر بگیرد. همچنین غذا های گوشتی که شامل مرغ و ماهی و انواع گوشت قرمز میشود، باید در وعدهای اصلی او قرار بگیرد.

سبزیجات مورد علاقه گربه ها:

 • پوره کدو‌حلوایی
 • لوبیا
 • هویج پخته یا بخار‌پز شده
 • بروکلی پخته یا بخار‌پز شده
 • مارچوبه پخته یا بخار‌پز شده
 • اسفناج پخته یا بخار‌پز شده

مواد گوشتی مورد علاقه گربه:

 • سالمون
 • شاه‌ماهی
 • قزل‌آلا
 • ماهی تن
 • ماهی سفید
 • مرغ
 • بوقلمون
 • قرقاول
 • گوشت گاو

مقدار غذای گربه در روز

گربه شما به نوعی بچه ی شما محسوبی میشود یعنی باید دقیقا روش تغذیش و تربیتش و استراحتش رو مدیریت کنید. شاید برای شما راحت باشد، که صبح به صبح ظرف غذاشو پر از غذا کرده و در اختیارش قرار دهید. اما بدون شک شما با این کار به ضرر سلامتی او و اضافه وزنش قدم برداشته اید. شما باید با توجه به سن و سال – اندازه و وزن گربه مقدار غذای مورد نیازش را در اختیارش قرار دهید. تغذیه کردن همه گربه‌ها در هر سن و وزنی با یک معیار تغذیه‌ای واحد می‌تواند به سو تغذیه یا چاقی بیش از حد آن‌ها منجر شود. به طور کلی میتوانید در دو وعده اصلی صبح و شب به او غذا بدهید. و تاکید میکنم با توجه به سن و سال و وزن او از میان وعد های استفاده کنید.

غذای تجاری گربه

غذای تجاری گربه

 غذای تجاری گربه ها

گفتیم که تغذیه پشمالوی باید پایه اصلی آون گوشت باشه. به همین دلیل ما پیشنهاد کردیم که از غذا های تجاری معتبر استفاده کنید. چرا که در ترکیبات آنها از تمامی مواد مغذی مفید خصوصا پروتئین ها استفاده شده. در اینجا به معرفی غذا های تجاری گربه میپردازیم:
غذای گربه به سه دسته غذای خشک و غذای مرطوب تشویقی و مکمل گربه تقسیم میشه.

غذای خشک گربه

غذای خشک به غذایی گفته می شود که بعد از پخته شدن تحت فشار گرم قرار میگیرد (فرایند اکستروژن) و بطور کامل خشک می شود، از رطوبت بسیار پایینی برخوردار است و بصورت بیسکویت های کوچک برای مصرف گربه ها بوجود میاید. محتویات غذای گربه بسته به طعم و خواصی که دارد می تواند تنوع زیادی داشته باشد.
کارشناسان با در نظر گرفتن نیازهای متفاوت گربه ها، انواع مختلفی از غذای خشک را فرمول بندی کردند. درصد ویتامین ها، پروتئین ها، فیبرهای گیاهی، مواد معدنی و… با توجه به سن، شرایط بدنی، میزان فعالیت و… تنظیم شده و انواع مختلفی از غذاهای خشک را به وجود آورده است.

غذای مرطوب گربه

غذای تشویقی و مکمل گربه

لیست غذاهای ممنوعه برای گربه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *