بلاگ

سگ را با چه شامپویی بشوییم؟ بهترین شامپوی سگ و توله سگ

شامپوی مخصوص سگ و شامپوی مخصوص توله سگ

نظافت بدنی سگ با شامپو

حیوانات هم دقیقا مثل انسان ها به تمیزی و نظافت علاقهمند هستند. هر چند بعضی از حیوانات مانند سگ و گربه از آب و تمیز شدن تنفر دارند. و احساس میکنند در حال تنبیه شدن هستند. اما به هر حال باید به شستشوی و نظافت آنها دقت صدرصد را داشته باشید. در این میان اگر شما یک دوست با وفا مثل سگ در خانه دارید و این سوال که، سگ را با چه شامپویی بشوییم؟ بهترین شامپوی سگ و توله سگ چی میتونه باشه؟ مواجه هستید، شما میتوانید در ادامه این مقاله به جواب سوال خود برسید. همچنین به معرفی چند مدل شامپوی سگ و توله سگ میپردازیم.

شامپو مخصوص سگ

در مقایسه با سگ و گربه باید بگم سگ ها به نظافت و حمام کردن بیشتری نیازمند هستند تا سلامت پوست آنها تامین باشد. ( میتوانید مقاله بهترین راه برای سلامت سگ را مطالعه کنید ) گربه ها به دلیل لیس زدن بدن خود در طول روز این نیاز به حمام کردن را برای شما کمتر میکند. خب اولین قدمی که برای شستن سگ نیاز است شامپوی مخصوص سگ میباشد. که انتخاب درست نوع شامپو متناسب با پوست و شرایط سگ شما، سلامت پوست او را تامین خواهید کرد. اما باید دقت کنید که حمام کردن سگ نباید بیش از حد باشد. چون پوست بدن آنها مقاومت کمتری نسبت به پوست انسان دارد. البته باید به این فاکتور های : وضعیت سلامت، نژاد، پوشش مویی بدنشان، فعالیت های بدنی‌شان و همچنین محل انجام فعالیتشان، توجه کنید.

به دلیل اینکه سگ هایی که در تمام طول روز در خارج از خانه بسر میبرند و روی محیط های مختلف غلت میزنند بیشتر از سگ هایی که اغلب زمان خود را در خانه روی مبل هستند به حمام نیاز دارند اما اگر سگی که بیشتر وقت را در خانه سپری میکند، بهترین فاصله زمانی برای شستن این سگ هر 3 هفته یکبار بسیار مناسب است.

استفاده از شامپوی انسان برای سگ

استفاده از شامپوی انسان برای سگ یا توله سگ بسیار خطرناک میباشد چرا که PH پوست انسان حدود 5.5 و متمایل به اسیدی است در صورتیکه PH پوست سگ بین 6.2 تا 7.4 و متمایل به خنثی است. بنابراین PH شامپوهای انسانی اسیدی است و موجب صدمه دیدن پوست سگ شما می شود. شستن سگ با شامپوی انسانی موجب خشک شدن پوست، پوسته پوسته شدن، شوره زدن، خارش، حساس شدن پوست و آسیب پذیر شدن در مقابل ویروس ها و انگل ها می گردد. در ضمن جنس موهای سگ با انسان بسیار متفاوت است و به کار بردن شامپوی انسانی به پوشش طبیعی موی سگ ضرر می رساند.

شامپوی مناسب سگ

همانطور که برای ما آدمها انواع شوینده با ترکیبات و خواص متفاوت در بازار وجو دارد. بدون شک برای سگ ها هم شوینده های مختلف وجود دارد اما باید با توجه به شرایط سگتون اقدام کنید. به طور کلی دو نوع شامپو نظافتی و دارویی موجود بوده که داروی برای سگ های که دوچار مشکلات پوستی هستند مورد استفاده قرار میگیرد. اما شامپو های نظافتی به این صورت دسته بندی میشن.
شامپوی توله سگ
شامپوی سگ بالغ
شامپوی سفید کننده و براق کننده
شامپوی پودری سگ
شامپوی توله سگ‌: این شامپوها بافت خیلی نرم و لطیفی دارند و مخصوص توله سگ‌ها تولید میشن. یکی از ویژگی‌های اون‌ها اینه که چشم رو نمی‌سوزونند.
شامپوی سفیدکننده / براق کننده: این شامپوها سگِ زرد شده شما رو سفید می‌کنند! در واقع به همین دلیله که به شامپوی سگ سفید هم معروف هستند، چون بیشتر برای سگ‌های با موی سفید استفاده میشن. اگه می‌خواین موهای سگ‌تون بعد از حموم، براق و درخشان بنظر برسه، از این شامپوها استفاده کنید.
شامپو پودری سگ: استفاده از شامپوی خشک یک روش سریع برای تمیز کردن این حیوون پرجنب و جوش هست. اگه می‌خواید به مهمونی برید یا قراره مهمون خونتون بیاد، شامپو فوم خشک سگ قطعاً به دردتون میخوره.اما دقت کنید که با این شامپوها سگ‌ شما کاملاً تمیز نمیشه و احتمالاً چند روز بعد مجبور میشید اون رو حموم ببرید. علاوه بر اون، اگه می‌خواین سگ‌تون رو اصلاح کنید، قبل از اصلاح سگ باید موهای اون رو کامل بشورید و چسبندگی که به واسطه استفاده از شامپو پودری به وجود اومده، از بین ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *