بلاگ

حجم غذای بچه گربه در طول روز؟

غذای بچه گربه

غذای بچه گربه

اگه به هر دلیلی، جدیدا از بچه گربه نگهدارید میکنید،لازمه که بدونید تغذیه خوب و با کیفیت از همین ابتدای ترین روزهای زنگی این کوچولوی ملوس حیاتی است. در واقعه اگه غذای بچه گربه از اول درست باشد بدون شک در سلامتی او نقش بسزایی دارد.
سوالی که اینجا مطرح است اینکه، بچه گربه چی میخوره؟ سریع و واضح میگم که بهترین و کاملترین غذای بچه گربه از بدو تولدش تا هفته سوم از بدنیا آمدنش فقط و فقط باید شیر گربه باشد. یعنی چه شیر مادر خودش را مستقیم دریافت کنه یا اینکه همان شیر یا شیر گربه ای دیگر را در شیشه شیر ریخته و به او بدهید.
چون ذاتا گربه های گوشت خوار هستند، شما میتوانید بعد از 21 روز، غذای مرطوب تجاری که مخصوص بچه گربه های هستند مانند کنسرو و سوپ که در آنها از مواد پروتئینی و مقوی استفاده شده، به کوچولوی ملوس بدهید.

بهترین غذای بچه گر

خب ازاینجا ببعد مقاله میخوام بگم با بچه گربه کوچولوتون چطور زندگی کیند. چی بهش بدین ؟ چی بهش ندین؟ چه نیازهای داره؟ همرو براتون در ادامه میگم.
این کوچولو های پشمالو به محض به دنیاآمدن نیازمند غذای مناسب که همان شیر مادر است بعد داشتن یک فضای مناسب که در آن کاملا از هوای نسبتا گرم برخوردار باشه. و اینکه باید یاد بگیره چطور دفعیات خودش را انجام دهد. چون بچه گربه این مهارت را از مادر خود یاد میگیرد، بنابه هر دلیلی مادر او نبود و یا توان یاد دادن، نداشت. این وظیفه ی شما خواهد بود .

مقدار غذای بچه گربه در طول روز

این کوچولوها، هر 1 الی 2 ساعت یک بار گرسنه می‌شوند و باید به مقدار کمی شیر بخورند. شما باید اینو بدانید که غذا خوردن این کوچولوی دوست داشتنی باید در دفعات زیاد و حجم کم انجام بشه. اگه در شرایطی باشد که مادر او نیز بتواند به او شیر دهد، کار شما راحت است اما اگر مادر نبود، شما باید تا 21 روزه گی و یا گاها یک ماهگی شب ها بیدار بشینن و بهش شیر بدین تا رشد طبیعی و سالمی داشته باشد.
اگر به هر دلیل شیر مادر نبود شما میتوانید با مراجعه به یک دامپزشک بهترین جایگزین با توجه به شرایط بچه گربه، برایش فراهم کنید. در هرحال اصلا نمی‌توانید برای تغذیه آن‌ها خود به صورت خودسرانه عمل کنید زیرا چنین کاری می‌تواند خطرات جدی را برای توله‌ها به همراه داشته باشد.

روش شیر دادن

اگه خودتون مجبور شدین بهش غذا بدین باید دقت کنید اونو به پشت نخوابانید چرا که ممکنه شیر وارد کبد او شود و مشکلات گوارشی و یا حتی خفگی برای او ایجاد شود. در زیر عکس روش درست شیر دادن به گربه را مشاهده کنید. شما میتوانید از پت شاپ ها، شیشه شیر مخصوص برای بچه گربه، که دارای سرشیشه‌هاش باریک و بلند و به اندازه دهن این حیوان تهیه کنید.

بطری شیر رو وارونه کنین تا یک قطره ازش بیرون بیاد. بعد سرشیشه رو توی دهن بچه گربه بذارین و آروم جلو و عقب ببرین یا یک ذره به دو طرف تکون بدین تا تشویق به مکیدن بشه. اگه نشد، چند دقیقه صبر کنین و دوباره امتحان کنین. اگه بازم شیر نخورد پشت یا پیشانیشو آروم نوازش کنین. این کار شبیه زمانیه که گربه مادر بچه‌هاشو تمیز می‌کنه و ممکنه بچه گربه رو تشویق به شیر خوردن کنه. اگه این کلک هم جواب نداد، یک خورده شربت ذرت روی لب‌های حیوون بمالین.

روش شیر دادن به بچه گربه

روش صحیح شیر دادن به بچه گربه

 

غذای بچه گربه از یک ماهگی ببعد

خب در پاراگراف های قبلتر گفتیم که بچه گربه تا 3 هفته و گاها تا یکماهگی باید از شیر مادر تغذیه کنه. اما از یکماهگی ببعد میتونه غذاهای کنسروی و پیشتر، با غذاهای خشک تغذیه او را تامین کنید. خوشبختان شرکت های معتبر غذای گربه مانند هپی کت و وینستون تولید غذای گربه از تمامی سنن را تولید میکنند. که شما با خیال راحت به دلیل کیفیت و اعتبار این دو برند معتبر در دنیا، اقدا به تغذیه ملوسکتون کنید. این غذاهای تجاری با توجه به نیاز بدن هر گربه ای در تمام سنین غذا تولید کرده اند. اما تاکید میکنم در این سن (قبل از دوماهگی) گربه از غذاهای خانگی بپرهیزید مگر به دستور دامپزشک. اما از زمانی که به سن دو ماهگی رسید شما میتوانید به جز غذاهای مخصوص بچه گربه‌های، می‌توانید از غذای خانگی گربه مانند سینه مرغ نرم و خورد شده پخته هم استفاده کنید.

غذای بچه گربه دوماهه ببعد

میخوام اینو بدونید که بدون شک از غذاهای تجاری گربه حتما در کنار کل تغذیه او استفاده کنید. حالا که گربه شما زمان دو ماهگی ببعد را سپری میکنه شما کمی راحتتر میتوانید به او غذا بدهید. کمی مسئولیت شما کمتر شده. خودش یاد گرفته دفعیاتش را چطور انجام دهد که خانه شما کثیف نشود. همچنین دیگه نیازمند شیر مادر نیست. و شما میتوانید غذاهای کنسروی و آبکی را کمی محدود کنید. و در کنار آنها از غذاهای خشک نیز استفاده کنید. ممکن است با دندان‌های کوچک خود نتوانند غذای خشک را بجوند؛ بنابراین بهتر است ابتدا غذای خشک را در آب ولرم خیس کنید.

پروتئین و چربی

مواد مغذی مهم در رژیم غذایی یک بچه گربه، پروتئین و چربی‌ها هستند. بچه گربه‌ها در اولین مرحله زندگی خود سریع‌تر رشد می‌کنند. این دو ماده مغذی، برای تحریک رشد او ضروری هستند. مطمئن شوید که نسبت صحیح پروتئین و چربی را به او می‌دهید، ما 32 درصد پروتئین و 13 درصد چربی را توصیه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *