بلاگ

تقویت سیستم ایمنی گربه (بهترین راه کارها)

تقویت سیستم ایمنی گربه (بهترین راه کارها)

تقویت سیستم ایمنی گربه

از همین ابتدا بگم اگه میخواید یک حیوان خانگی سالم کنار شما باشه. باید سیستم ایمنی قویی هم  داشته باشد ختم کلام .
اما تقویت سیستم ایمنی گربه و یا دیگر حیوانات خانگی دقیقا چیه !؟ و چه کارهای باید انجام شود تا دوستان هم خونه ای سالمی داشته باشیم. در این مقاله میخوایم درمورد سلامت و سیستم ایمنی گربه صحبت کنیم اما در مقاله تقویت سیستم ایمنی حیوانات خانگی میتونید مفصل در باره این موضوع مهم مطلب بخونید.

ویکی پدیا: در باره دستگاه ایمنی یا سیستم ایمنی (انگلیسی: Immune System) بخشی از بدن است که سلول‌ها و مولکول‌های خودی را از بیگانه مثل میکروبها و ویروسها را شناسایی می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد یا بی‌خطر می‌کند. گاهی به دلیل تشابه آنتی‌ژن سلول‌های خودی با غیرخودی و گاهی به دلیل اشتباه در عملکرد سیستم ایمنی در سنین بالا یا به دلایل ارثی، سیستم ایمنی به سلول‌های خودی حمله می‌کند. (بیماری‌های خودایمنی) (انگلیسی: Autoimmune Diseases)

این یک تعریف کلی و جامع از سیستم ایمنی بدن انسان و حیوان است. پس الان میدونیم که سیستم ایمنی قوی در حیوانات باعث میشه که آنها دربرابر مریضی ها در آمان باشند. همانطور تقویت سیستم ایمنی گربه باعث می ‌شود عفونت ها و بیماری های دیگر نتوانند اثرات مخربی روی بدن او بگذارند.

ساده ترین روش برای تقویت سیستم ایمنی بدن گربه

روشهای زیادی برای تقویت سیستم ایمنی گربه وجود دارد، که مهمترین و اصلی ترین آنها مربوط به تغذیه درست و اصولی میباشد. در واقعه کافی بودن غذا برای گربه ملوستان تنها هدف نباشد، بلکه در کنار آن باید به کیفیت و سلامت تغذیه هم توجه کافی و لازم شود. تا در وحله اول گربه به مسمویت غذای دچار نشود. و همچنین به ظعیف شدن سیستم ایمنی دامن نزنیم. همچنین لازم به ذکر است اگر تغذیه ناسالم و با کیفیت نباشد، علاوه بر مطالب بال در رشد او هم تاثیر منفی می گذارد. اما در ادامه به بقیه موارد برای تقویت سیستم ایمنی گربه میپردازیم.

دسترسی به آب تمیز و کافی برای تقویت سیستم ایمنی

دومین مورد برای تقیویت سیستم ایمنی گربه ها دسترسی  همیشگی ،آسان و به موقعه به آب آشامیدنی سالم، یکی از دیگر نکات در سلامت گربه شماست. همانطور که میدانید نوشیدن آب برای بدن هر جانداری باعث هیدراته شدن میشود. و این باعث میشود سموم از بدن گربه بیرون رود. همچنین با خوردن آب تمیز سیستم ایمنی بدن او همیشه آماده مبارزه با پاتوژن ها می باشد.

کم کردن استرس برای تقویت سیستم ایمنی

کم کردن استرس برای تقویت سیستم ایمنی

کم کردن استرس برای تقویت سیستم ایمنی

اگر گربه خود را در مکانی به دور از استرس قرار دهید بدون شک در تقویت سیستم ایمنی گربه ها تاثیرگذار بوده اید. چرا که استرس و شلوغی بیش از حد طوری که گربه احساس وحشت داشته باشد یکی از بدترین روش ها در کاهش تقویت سیستم ایمنی او بوده. فراهم کردن یک محیط امن و مراقبتی، به طوری که گربه شما احساس تنهایی و یا تنش نکند، اهمیت زیادی دارد.

 تاثیر ورزش و پیاده روی در تقویت سیستم ایمنی گربه

از دیگر موارد در تقویت سیستم ایمنی گربه ورزش و فعالیت بدنی روزانه آنهاست. در قدم اول ورزش و پیاده روی خطر ابتلا به اضافه وزن را کاهش و از طرفی به شدت در تقویت سیستم ایمنی گربه تاثیرگذار میباشد. گربه وقتی در خارج از منزل درگیر شکار و بازی است، کمتر دوچار بیماری شده و مصونیت زیادتری دارند.اما اگر به هر دلیلی شرایط بیرون بردن گربه را ندارید میتوانید با اسباب بازی های مخصوص گربه، در داخل منزل او را سرگرم کنید.

از مصرف استروئیدها و آنتی بیوتیک ها اجتناب کنید

اگر چه در موارد خاص تزریق استروئیدها و آنتی بیوتیک ها مهم هستند، اما مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها می تواند بر روی سیستم ایمنی بدن حیوان تاثیر منفی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *